Transport lodówki: jak przewieźć lodówkę?

Jak przewieźć lodówkę? Nie każdy wie, jak powinien przebiegać bezpieczny transport lodówki, a w przypadku większości przeprowadzek przewiezienie urządzenia okazuje się koniecznością. Na szczęście ten proces wcale nie jest jednak trudny.

Transport lodówki w skrócie

Oto kilka prostych czynności, które będziesz musiał wykonać, aby bezpiecznie przewieźć swoją lodówkę do nowego mieszkania:

  1. Porządnie wyczyść lodówkę.
  2. Zabezpiecz drzwi oraz szuflady.
  3. Zdobądź narzędzia ułatwiające transport dużych i ciężkich obiektów.
  4. Przetransportuj lodówkę do nowego mieszkania.
  5. Poczekaj 12 godzin, zanim ponownie włączysz lodówkę.
Transport lodówki
(c) Canstockphoto

Jak przewieźć lodówkę? Porządne czyszczenie

Wyłącz lodówkę, aby następnie móc ją wyczyścić. Jeżeli Twoje urządzenie ma wbudowany zamrażalnik, najlepiej wyłącz je wieczorem, tak aby przez noc mogło się odmrozić. Wcześniej musisz oczywiście wyjąć z lodówki wszystkie produkty.

Co nowsze urządzenia mają specjalny zawór, przez który wypływa woda z topniejącego lodu. Jeśli Twoja zamrażarka nie dysponuje takim mechanizmem, radzimy rozłożyć wokół niej ręczniki. Możesz także włożyć do zamrażalnika wiaderko, miskę lub garnek, aby część wody zebrała się w środku. Jeśli bardzo się spieszysz, w ostateczności możesz umieścić w środku urządzenia garnek z gorącą wodą, co przyspieszy proces rozmrażania. Takie rozwiązanie nie jest jednak rekomendowane.

Kiedy lodówka się rozmrozi, powinieneś ją wyczyścić. Możesz wykorzystać w tym celu płyn do mycia naczyń lub sodę oczyszczoną. Pamiętaj, aby wyjąć z urządzenia półki i szuflady i dokładnie wszystko wyszorować. Wyczyść także otwór odpływowy znajdujący się w dolnej części lodówki.

Jak przewieźć lodówkę? Zabezpieczenie

Większość lodówek ma w środku szklane półki i plastikowe szuflady. Radzimy unieruchomić je przy pomocy taśmy, aby w trakcie transportu nie ryzykować ich wypadnięciem. Drzwi lodówki można zamocować przy pomocy specjalnych pasów lub gum. Pomiędzy klamrą pasa a urządzeniem możesz umieścić ręcznik lub kołdrę, aby uniknąć wgnieceń na powierzchni lodówki.

Transport lodówki: jak ją przenieść?

Tego typu sprzęt trudno przetransportować ze względu na jego rozmiar i ciężar. Na szczęście istnieje sporo narzędzi, dzięki którym możesz to sobie ułatwić. Możesz na przykład wynająć specjalny wózek pozwalający bezproblemowo wwieźć lodówkę po schodach. Polecamy także pasy do przenoszenia mebli, dzięki którym można podnosić ciężkie obiekty bez wystawiania kręgosłupa na przesadne obciążenie. W celu przewiezienia lodówki najlepiej wynająć furgonetkę.

Transport w pionie czy w poziomie?

Jak bezpiecznie przewieźć lodówkę? Najlepiej, aby cały czas przebywała ona w pozycji pionowej. Potrząsanie i przechylanie urządzenia do pozycji poziomej mogą sprawić, że znajdujący się w środku płyn chłodzący się spieni. To może z kolei spowodować poważne problemy, szczególnie jeżeli po przewiezieniu lodówki włączysz ją zbyt szybko. Urządzenie może nawet całkowicie przestać działać! Z tego względu dla bezpieczeństwa lepiej przewieźć lodówkę w pozycji pionowej. Jeśli z jakiegoś powodu musisz przechylić urządzenie podczas transportu, to poczekaj z wpięciem do prądu co najmniej 12 godzin po ustawieniu lodówki w nowym mieszkaniu.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak przewieźć lodówkę i czujesz się gotowy do przeprowadzki. Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło sprawnie!

przez  Agnieszka | 11-03-2020 |
Komentarze (0)

Skomentuj