Dobra przeprowadzka: porady, jak się spakować

Co może być trudnego w tym, jak się spakować? Wystarczy wszystko powrzucać do kartonów, prawda!? Cóż, nie do końca. Jeśli planujesz się przeprowadzić, musisz naprawdę mądrze zabezpieczyć i poukładać swój dobytek – tak, żeby umożliwić szybki transport i żeby nic się nie rozbiło ani nie połamało. Ale bez obaw, dzięki naszym wskazówkom czeka Cię dobrze zorganizowana przeprowadzka – porady masz już przed sobą!

Jak spakować ubrania? Do worków na śmieci!

W nowym mieszkaniu będziesz pewnie chciał ułożyć swoje ubrania w podobnej formie co dotychczas. Dlatego radzimy Ci, żebyś po prostu wyjął całą zawartość danej półki albo wszystkie wieszaki z ubraniami wiszące w danej szafie, a następnie włożył to do mocnego worka na śmieci. Dzięki temu po przeprowadzce będziesz mógł od razu przełożyć ubrania na nowe miejsce, wciąż właściwie pogrupowane i prawdopodobnie całkiem ładnie ułożone!

Jak spakować ubrania? Do worków na śmieci!
Ilustracje: Julia Lukicheva

Jak zabezpieczyć naczynia? Ręcznikami!

Naczynia trzeba jakoś zabezpieczyć, ręczniki trzeba jakoś przewieźć… A gdyby tak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Ręczniki idealnie nadają się do tego, żeby owinąć nimi talerze, chroniąc je tym samym przed przypadkowym rozbiciem. Najlepiej pakować w jeden ręcznik po dwa-trzy naczynia, a następnie obklejać taką paczuszkę przy pomocy taśmy do pakowania, dzięki czemu będzie stabilniej się trzymać. Uwierz nam, to najlepszy sposób i do tego nie generuje on żadnych dodatkowych kosztów – już nie musisz się zastanawiać, jak zabezpieczyć naczynia!

Jak zabezpieczyć naczynia? Ręcznikami!

Jak zabezpieczyć szklanki i wazony? Skarpetkami!

Ten pomysł opiera się na podobnej zasadzie co poprzedni. I tak musisz przewieźć szklane naczynia i skarpetki, więc możesz użyć tych drugich do zabezpieczenia tych pierwszych. Jeśli chcesz dodatkowo się upewnić, to wypełnij przestrzeń między szklankami przy pomocy ręczników, zmiętych gazet albo folii bąbelkowej.

Jak zabezpieczyć szklanki i wazony? Skarpetkami!

Jak spakować kosmetyki? Zabezpiecz butelki folią!

Plamy z rozlanych kosmetyków to ostatnie, co chcesz odkryć po rozpakowaniu kartonów. Dlatego powinieneś porządnie zabezpieczyć butelki z szamponem czy żelem pod prysznic! Radzimy wykorzystać w tym celu folię. Wystarczy zdjąć nakrętkę, nałożyć folię na szyjkę butelki i dopiero wtedy ponownie ją zakręcić. Dzięki temu nie wyleje się ani kropla.

Jak spakować kosmetyki? Zabezpiecz butelki folią!

Jak zabezpieczyć biżuterię? Użyj małych pojemników!

Jeśli masz dużo kolczyków, wisiorków i bransoletek, to te rady z pewnością Ci się przydadzą. Przecież nie chcesz, żeby Twoja biżuteria się poplątała lub żeby, nie daj Boże, coś się zgubiło! Wykorzystaj nasze proste i szybkie sztuczki na mądre zabezpieczenie wszelkich błyskotek:

  • Schowaj kolczyki, łańcuszki i bransoletki do woreczków strunowych.
  • Maleńkie kolczyki zamknij w pudełeczkach na lekarstwa.
  • Przewiń łańcuszki przez rurki do picia lub przez rolki po papierze toaletowym – dzięki temu się nie poplątają.
  • Aby nie zgubić jednego kolczyka z pary, zawieś oba kolczyki w dziurkach guzika, tak jakby to były dziurki w uszach, a następnie zlep cały pakunek taśmą klejącą.
  • Ciekawą alternatywą jest przechowywanie kolczyków na kawałku kartonu – po prostu zrób w nim dziurki i przewieś przez nie kolczyki.
Jak zabezpieczyć biżuterię? Użyj małych pojemników!

Jak przewozić książki? Użyj walizki na kółkach!

Na pewno chcesz zabrać ze sobą wszystkie zgromadzone książki. Jest tylko jeden problem – nawet jeśli czytasz literaturę lekką, to i tak odczujesz w plecach jej ciężar, przenosząc kolekcję własnymi rękami! Dlatego radzimy Ci wpakować książki do walizek na kółkach i tym sposobem przenieść je z miejsca na miejsce w dużo mniej męczący sposób. Jeśli masz małe dzieci i dysponujesz wózkiem, to możesz także przewieźć książki właśnie przy jego pomocy. W końcu i tak musisz jakoś przetransportować wózek do nowego mieszkania, a tym sposobem upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć i zorganizować swoje książki, to pamiętaj, że istnieją specjalne pudełka do ich transportu – nieduże, ale o mocnych ściankach.

Jak przewozić książki? Użyj walizki na kółkach!

Jak przewozić szafki? Owiń je folią!

Zanim zapakujesz szafki i kredensy do ciężarówki, radzimy owinąć je folią. Dzięki temu drzwiczki i szuflady nie będą się otwierać i trzaskać, a to ma także dodatkową zaletę. Jeśli porządnie zamkniesz mebel, to będziesz mógł w nim zostawić lekkie przedmioty takie jak ubrania albo sztućce, co zdecydowanie oszczędzi Ci pracy!

Jak przewozić szafki? Owiń je folią!

Jak przewieźć rozmontowane meble? Posortuj śrubki!

Niestety nie wszystkie meble da się przewieźć w całości – możliwe, że niektóre z nich będziesz musiał rozłożyć na części. A to oznacza, że potem trzeba będzie ponownie je złożyć! Żeby oszczędzić sobie problemów, w trakcie rozkładania mebla zbieraj śrubki do małych woreczków. Następnie opisz te woreczki – na przykład wkładając do nich karteczkę z napisem – tak, żeby było wiadomo, do czego służą znajdujące się w środku śrubki. Przylep woreczki do odpowiednich fragmentów mebla, a po przeprowadzce wszystko będzie gotowe, żeby szybko i bez problemów znowu złożyć części w całość!

Jak przewieźć rozmontowane meble? Posortuj śrubki!

Jak przewieźć telewizor i komputer? Pamiętaj, by zrobić zdjęcia kabli!

Kabelek czerwony, kabelek zielony… Ponowne podpinanie sprzętów elektronicznych może przypominać rozbrajanie bomby – co powinieneś wpiąć i w którą dziurkę!? Jeśli chcesz uniknąć problemów, po prostu zrób zdjęcia wszystkich kabli, jeszcze zanim je wypniesz. Dzięki temu bez problemu z powrotem podepniesz telewizor, router, odtwarzacz DVD i wszystkie inne sprzęty.

Jak przewieźć telewizor i komputer? Pamiętaj, by zrobić zdjęcia kabli!

Jak oznaczyć kartony? Kup taśmę w różnych kolorach!

Gdy już przewieziesz wszystkie pudła do nowego mieszkania, będziesz musiał je rozpakować – a to można sobie bardzo łatwo zorganizować. Wystarczy, że kupisz kilka zwojów kolorowej taśmy. Na drzwiach do każdego pokoju przylep oznaczenie kolorystyczne i tak samo zrób z kartonami, w których znajdują się przedmioty przeznaczone do tego pokoju. Dzięki temu nawet pomagający Ci tylko jednego dnia znajomi na pierwszy rzut oka będą wiedzieć, dokąd zanieść każde pudło.

Jak oznaczyć kartony? Kup taśmę w różnych kolorach

Jak zacząć życie w nowym mieszkaniu? Przygotuj bagaż podręczny!

Nawet najlepiej zorganizowana przeprowadzka potrafi być naprawdę męcząca, więc pierwszego dnia w nowym mieszkaniu na pewno nie będziesz miał ochoty na przeszukiwanie piętnastu kartonów w poszukiwaniu szczoteczki do zębów. Mądrze się przygotuj i spakuj przedmioty pierwszej potrzeby do osobnego, widocznie oznaczonego pudełka! Włóż do niego podstawowe kosmetyki, piżamę, okulary i coś smacznego na śniadanie.

Jak zacząć życie w nowym mieszkaniu? Przygotuj bagaż podręczny

Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę? Nie przenoś wszystkiego!

Wypisaliśmy już dużo rad, dzięki którym łatwiej i mądrzej przeniesiesz swój dobytek, ale na koniec zostawiliśmy najważniejszą kwestię. Nie przewoź do nowego mieszkania rzeczy, których nie potrzebujesz! Zanim rozpoczniesz przeprowadzkę, sprzedaj, oddaj lub wyrzuć od dawna nieużywane przedmioty i ubrania. Oszczędzisz sobie dzięki temu czasu i energii, a może nawet na tym zarobisz.

Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę? Nie przenoś wszystkiego!

To jak, gotowy na pakowanie? Jesteśmy pewni, że dzięki naszym poradom i sztuczkom Twoja przeprowadzka przebiegnie bezproblemowo. Powodzenia!

przez  Agnieszka | 09-12-2019 |
Komentarze (0)

Skomentuj