Lista zadań

Otrzymuj na skrzynkę e-mail wszystkie listy zadań dla Twojej przeprowadzki – za darmo

Dowiedz się, ile będzie kosztować Twoja przeprowadzka.
12-01-2020 - przez Agnieszka

Lista zakupów do nowego domu: PDF z najpotrzebniejszymi rzeczami

Lista zakupów do nowego domu z pewnością ułatwi Ci przeprowadzkę. Gdy zmieniasz miejsce zamieszkania, szczególnie jeżeli robisz to po raz pierwszy, może się okazać, że brakuje Ci wielu przedmiotów pierwszej potrzeby. Wcześniej mogłeś korzystać z wyposażenia rodziców czy współlokatorów, ale teraz nadszedł czas, aby zbudować własny dobytek i stać się prawdziwie samowystarczalnym!

Lista zakupów do nowego domu
Freepik

Lista zakupów do nowego mieszkania: czemu się przydaje?

Na pierwszy rzut oka lista rzeczy do nowego mieszkania może się wydawać średnio użyteczna. Przecież sam najlepiej wiesz, czego będziesz potrzebować, prawda? Cóż, niestety rzeczywistość nie jest taka prosta. Przeprowadzka to bardzo chaotyczny czas, możesz być pewien, że będziesz mieć na głowie mnóstwo zobowiązań i wcale nie będziesz mógł poświęcić całej uwagi zrobieniu przemyślanych zakupów. 

Wyobraź sobie, że jedziesz do sklepu na drugi koniec miasta i już po powrocie do domu przypominasz sobie, że nie kupiłeś mydelniczki albo innego drobiazgu. Ale przecież nie dokupisz go byle gdzie, bo musi pasować do reszty wystroju… Brr! Na szczęście lista zakupów do nowego domu pozwoli Ci uniknąć takich problemów, bo będziesz po kolei wykreślać już zdobyte przedmioty i cały czas będziesz mieć przed oczami te, które wciąż potrzebujesz kupić!

Co kupić do nowego domu i czy trzeba kupować?

Mimo że ujęliśmy tylko najpotrzebniejsze przedmioty, lista zakupów do nowego domu i tak jest dosyć długa. Dla większości ludzi zaopatrzenie się we wszystkie potrzebne rzeczy w modnym sklepie to byłby zbyt duży wydatek. Jak więc można zaoszczędzić, nie pozbawiając się przy tym dostępu do koniecznych w gospodarstwie domowym przedmiotów?

  • Niech lista zakupów do nowego mieszkania będzie czymś, co przejrzysz razem z krewnymi i znajomymi. Może Twoi rodzice lub dziadkowie mają akurat do oddania pościel albo talerze? Może znajomi planują wyprowadzić się za granicę, więc z przyjemnością zostawią Ci trochę rzeczy, których nie chcą targać ze sobą w daleką podróż? Zastawa stołowa czy narzędzia raczej nie tracą na jakości, nawet jeżeli mają już kilka dekad, więc koniecznie podpytaj starszych krewnych, czy nie nazbierali za dużo takich przedmiotów.
  • Nawet jeżeli Twoi krewni i znajomi nie mają akurat nic do wydania, to zawsze możesz zajść do sklepu z używanymi przedmiotami. To nie tylko oszczędność, ale również dbałość o naturę. Po co na siłę kupować w plastikowym opakowaniu, jeżeli taki sam przedmiot czeka na to, by ktoś przejął go po poprzednim właścicielu i pozwolił mu służyć jeszcze przez wiele lat?
  • Jeśli nie masz czasu chodzić po second-handach, zawsze możesz zajrzeć do ogłoszeń na portalach takich jak OLX, Gumtree lub Facebook. Bardzo możliwe, że ktoś akurat wyprowadza się z Twojej okolicy i za darmo lub za opłatą pozostawi w dobrych rękach część swojego dobytku.

Lista zakupów do nowego domu: pobierz ją już teraz!

Teraz już wiesz, czemu lista rzeczy do nowego domu zdecydowanie ułatwi Ci życie. Jej pobranie jest całkowicie darmowe – możesz ściągnąć plik PDF, a następnie wydrukować go i zabierać ze sobą listę do sklepu. Dzięki temu będziesz mógł wykreślać już zdobyte przedmioty i na bieżąco kontrolować postępy.

Czy planujesz przeprowadzkę?

Sprawdź, ile kosztowałaby pomoc firmy przeprowadzkowej

Poproś o wycenę przeprowadzki teraz!