Jaka firma przeprowadzkowa: jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Jak wybrać firmę przeprowadzkową, która solidnie i uczciwie wesprze Cię podczas przenosin do nowego mieszkania? Dzięki tej krótkiej liście prześwietlisz firmę od każdej strony i podejmiesz mądry wybór!

Jaka firma przeprowadzkowa
Freepik

Osobowość prawna firmy przeprowadzkowej

Sprawdź, czy firma posiada stosowną osobowość prawną. W zależności od formy działalności, każda legalnie funkcjonująca firma w Polsce powinna być wpisana do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Infomacji o Działalności Gospodarczej albo do KRS, czyli Krajowego Rejestru Sądowego. Możesz znaleźć dane na temat interesującej Cię firmy w CEIDG lub w KRS, wyszukując na przykład po nazwie albo NIP.

Czy firma przeprowadzkowa jest ubezpieczona?

Dowiedz się, czy firma posiada stosowne ubezpieczenie. Wszystkie firmy transportowe mają obowiązek wykupienia OC i jest to absolutne minimum. Jeżeli zależy Ci na pełnym bezpieczeństwie, wybierz przewoźnika, który posiada tzw. ubezpieczenie “all risk”. Tego typu polisa chroni przed największą liczbą potencjalnych wypadków.

Czy inni polecają tę firmę przeprowadzkową?

Sprawdź opinie dostępne w internecie. Oczywiście im więcej pozytywnych recenzji, tym lepiej! Jeżeli firma nie ma jeszcze żadnych opinii albo co gorsza ma raczej negatywne recenzje, to może lepiej zdecydować się na bardziej doświadczoną konkurencję.

Porównaj firmy przeprowadzkowe w swoim mieście!

Umowa z firmą przeprowadzkową

Zwróć uwagę, czy firma jest gotowa do podpisania umowy. Jeżeli przedstawiciel naciska na umowę ustną, lepiej zrezygnuj z usługi.

Zapoznaj się z zakresem podpisywanej umowy. Dobrze, abyś wiedział, czy usługa obejmuje tylko przewóz kartonów i mebli, czy może także na przykład pakowanie i utylizację śmieci.

Płatność dla firmy przeprowadzkowej

Sprawdź, czy firma oferuje różne opcje płatności. Jeśli możliwa jest jedynie płatność gotówkowa, w razie komplikacji nie będzie jednoznacznego dowodu zapłaty. Lepiej zdecydować się na usługi firmy, która bezproblemowo akceptuje płatności elektroniczne.

Jaka firma przeprowadzkowa ma dobre ceny?

Postaraj się wybrać firmę, której ceny są podobne do przeciętnej oferty z Twojego lokalnego rynku. To oczywiście zrozumiałe, że chcesz zapłacić jak najmniej, ale nie daj się złapać na kosmicznie niską cenę. Może ona wskazywać na to, że masz do czynienia z firmą, która nie posiada odpowiedniego ubezpieczenia, nie płaci podatków czy używa przestarzałego sprzętu. Sprawdź więcej informacji o przeciętnych cenach firm przeprowadzkowych w Polsce!

Wzbudzająca zaufanie strona internetowa

Przyjrzyj się stronie internetowej firmy. Czy są tam wyeksponowane wspomniane przez nas kwestie takie jak rejestracja w KRS albo odpowiednie ubezpieczenia? Jeśli firma nie daje klientom łatwego dostępu do podstawowych informacji, to bardzo możliwe, że po prostu nie ma się czym chwalić!

Firma przeprowadzkowa: jak wybrać? Teraz powinieneś być już na to gotowy. Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednią firmę i Twoja przeprowadzka przebiegnie bez żadnych problemów! Jeżeli pominęliśmy Twoim zdaniem jakąś ważną kwestię, koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu.

przez  Admin | 08-05-2020 |
Komentarze (0)

Skomentuj